Jdi na obsah Jdi na menu
 


How I Met Your Mother je sitcom z produkce americké televize CBS. Premiéra prvního dílu byla 19. září 2005. Do dneška byly odvysílány 4 řady a 5. řada se vysílá . První dvě řady obsahovaly 22 epizod, třetí pouze 20 a čtvrtá naopak 24. Autory jsou Craig Thomas a Carter Bays. Thomas a Bays při tvorbě charakterů jednotlivých postav vycházeli ze zkutečnosti. Kdy Ted volně vychází z Bayse a Marshall a Lily volně vychází z Thomase a jeho ženy. Jednotlivé díly vždy začínají Tedem v roce 2030. Kde "starší" Ted (hlas Boba Segeta) vykládá svým dětem (dcera a syn) různé příběhy, které vedly k tomu, jak potkal jejich matku. Tyto "flashbacky" jsou hlavním dějem seriálu, který žačíná v roce 2005.

Hlavními postavamy jsou Ted (Josh Randor), Marshall (Jason Segel), Lily (Alyson Hannigen), Barney (Neil Patrick Harris) a Robin (Cobie Smulders). První díl začíná tím, že Ted, 27-letý architekt, žije se svými přátely z vysoké školy, kterými jsou Marshall a Lily. Marshall, student práv a Lily, učitelka v mateřské školce, jsou spolu téměř 9 let, a Marshall jí požádá o ruku.
Jejich zasnoubení způsobí to, že Ted zatouží po vážném vztahu a manželství. A tak začne hledat svou spřízněnou duši pomocí svého kamaráda Barneyho. Barney je pravý opak Teda a dal by se označit za "sukničkáře". Když zajdou do baru a Barney použije na jednu dívku svou oblíbenou větu: "Znáš už Teda." Seznámíme se s Robin. Mladá ambicozní televizní reportérka, která ovšem dostává jen podřadné reportáže. Do té se Ted okamžitě zamiluje. Ona ovšem jeho pocity nezdílí.
Seriá býva označován za pokračovatele legendárních Přátel, nebo teké za jejich kopii. Tak, či onak jedná se o povedý sitcom, který se taky odehrává v New Yorku. A doporučuji ho shlédnout. PS: Suit up!